X
تبلیغات
رایتل
.....وبلاگ عطش.....

وقریب به چهارده قرن است که من تشنه جام بلا از دست آن ساقی هستم که در صحرایی سوزان به دنبال تشنگان می گشت یاد یاران سفر کرده به خیر . . . معراجیان از شط خون معراج کردند با داغ خود صبر مرا تاراج کردند یاران من رفتند و من در خواب ماندم در خواب سنگین با دلی بی تاب ماندم یاران من در کار خود هشیار بودند هرچند مست از باده ی ایثار بودند یاران من جان بر سر باور نهادند بر خط ایمان دست و پا و سر نهادند یاران من رفتند و من مهجور ماندم من با جهانی آرزو در گور ماندم« شبی من گرم او( خدا) و مشغول مناجات تضرع و راز و نیاز با معشوق بودم. دیدم پروانه‌ای آمد دور چراغ - گردسوزهای سابق- هی گردش کرد تا یک طرف بدن خود را به چراغ زد و افتاد، اما جان نداد، با زحمت زیاد مجدداً خود را حرکت داد و آمد و آن طرف بدنش را به چراغ زد و خود را هلاک کرد، در این جریان به من الهام کردند: فلانی! عشق بازی را از این حیوان یاد بگیر، دیگر ادعایی در وجودت نباشد، حقیقت عشق بازی و محبت به معشوق همین بود که این حیوان انجام داد. من از این داستان عجیب درس گرفتم، حالم عوض شد ... »


پنج‌شنبه 12 آبان‌ماه سال 1384
ای گدایان به سر آمد موسم گدایی

روز عید فطری امام حسن مجتبی (علیه السلام) مردی را سرگرم بازی و خنده دیدند , به اصحاب خویش روی کرده , فرمودند :

"خداوند ماه مبارک رمضان را میدانی ساخته تا بندگانش در آن به مسابقه عبادت و طاعت بپردازند. در این مسابقه گروهی پیشی گرفتند, برنده شدند و رستگار گشتند, و گروهی پس افتادند, باختند و جز خسارت حاصلی نبردند. پس شگفتا! شگفت از کسانی که درچنین روزی – که نیکوکاران و بلند همتان پاداش و جایزه می گیرند و مقصران و سست همتان خسران می بینند – چنین به خنده و بازی سرگرم باشد."


پس:

" اى کسى که رحم مى‏کنى بر کسى که بندگانت بر او رحم نمى‏کنند.

 

و اى آنکه مى‏پذیرى کسى را که سرزمینها او را نمى‏پذیرند.

 

و اى کسى که نیازمندان آستانت را خار و کوچک نمى‏کنى . . .

 

و اى کسى که دست رد بر سینه روى آورندگان به بارگاهت نمى‏زنى.

 

و اى آنکه تحفه‏هاى کوچک را مى‏پذیرى و در برابر کارهاى اندک سپاس مى‏گویى . . .

 

و اى کسى که به هر که به تو نزدیک شود نزدیک مى‏شوى.

 

و اى آنکه کسانى را که به تو پشت مى‏کنند ، خودت  مى‏خوانى . . .

 

هر بزرگى در نزد تو کوچک است و هر شریفى در کنار شرافت تو حقیر و ناچیز آنها که بر غیر تو وارد شدند ، بحق ضرر کردند و آنانی که به جز تو به سوى دیگران رفتند ، دچار خسران گشتند و آنها که در آستان غیر تو گرد آمدند، تباه شدند . . .

درگاه تو به روى علاقه‏مندان گشوده و جود و بخشش تو براى درخواست کننده آستانت جارى است و یاریت نسبت به یارى جویان نزدیک آرزومندان هرگز از تو ناامید نمى‏شوند و آنها که به سوى تو مى‏آیند ، هیچگاه مأیوس نمىگردند . .

روزى ِ تو (حتى) براى کسى که تو را نافرمانى مى‏کند هم گسترده است و شکیبایى تو حتی شامل آن کس که با تو دشمنى نموده نیز مى‏شود .

عادت تو نیکى به گناهکاران و سیره و روش تو مدارا با تجاوز کاران است تا آنجا که این فرصت دادن  تو آنان را از توبه و بازگشت غافل نموده و این مهلت دادنها ایشان را از اجتناب از گناه باز داشته است. . .

پس اینک این من عاجزم که قصد ورود به محضر تو دارم و از تو حسن عطا و بخشش طلب مى‏کنم ، پس بر محمد و آل او درود فرست و راز و نیاز مرا بشنو و دعایم را مستجاب گردان و روزگار مرا با ناامیدى به پایان مبر و درباره خواسته‏ام دست رد بر پیشانى من مزن . . "3))

 

حال از آستان خدایمان چه بخواهیم ؟ چه زیباست که اینگونه دست نیاز به درگاهش دراز کنیم که :

" خداوندا، ما در روز عید فطر به سویت توبه مى‏کنیم ؛ ( روزی ) که آن را براى اهل ایمان ، روز عید و شادى قرار دادى و براى اهل دین خود ، روز اجتماع و همیارى تعیین کردی. توبه (می کنیم) از گناهانى که مرتکب شده‏ایم و از کارهاى ناپسندى که انجام داده‏ایم ( و) یا نیّتهاى بدى که در دل داشته‏ایم ؛ توبه‏اى خالص از هر گونه شک و دودلی. "

 

پس خداوندا این توبه را از ما بپذیر و از ما راضى شو و ما را بر این توبه ثابت و پایدار بدار

 

این حقیر، فرارسیدن عید رحمت و مغفرت

و روز کرامت و شرافت

عـید سعـید فـطـر

را به همه مسلمانان بخصوص شما دوست عزیز

تبریک و تهنیت می گویم .

>>

عناوین آخرین یادداشت ها

Powered by WebGozar

هر انسانی را لیله القدری هست که در آن ناگزیر از انتخاب می شود و «حر» را نیز شب قدر اینچنین پیش آمد «عمر بن سعد» را نیز من و تو را هم پیش خواهد آمد

هیچ میدونی لذت وبلاگ نویسی به خوندن نظرات شماست